Cihazınız klonlandı tek numara eşleştirilmesi mi gerekiyor?

Her Cep telefonunun kendine özel benzersiz IMEI numarası bulunmaktadır. Türkiye’de resmi ithalatı yapılan tüm cep telefonları Bilgi Teknolojileri Kurumu’na kayıtlıdır.

 

 

Kayıt dışı olarak ülkemize illegal yollar ile gelen cihazlara, resmi ithal edilmiş vergisi ödenmiş cihazların IMEI numaraları yetkisiz kişilerce kopyalanabilmektedir. Sistemde aynı IMEI numarasının iki adet olduğunun BTK tarafından tespit edildiğinde iki IMEI numarası da iletişime otomatik olarak kapatılmaktadır. Resmi ithalat ile faturalı olarak alınan cihazın tekrar çalışması için sisteme kayıt edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

 

Kayıt bildirimi yapıldıktan sonra cihazınız tek numara ile çalışacak şekilde sisteme, BTK tarafından tanımlanmaktadır. Kayıt yaptırmak için Genpa İthalatı olan ürününüzün IMEI numarasını girerek ilgili adımları takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Lütfen dikkat! Daha önce tek numara eşleştirilmiş olan ürünler ikinci defa BTK üzerinden eşleştirilmesi yapılamamaktadır. İkinci veya daha fazla kayıt yaptırmak için e-Devlet üzerinden işlem yapılması gerekmektedir. Bu tür talepleriniz için servisimizce hizmet verilmemektedir.

 

 

 

 

Klon başvuru işleminizin sonucunu görüntülemek için tıklayınız.

 

 

 

 

Yalnızca Genpa ithalatı olan ürününüzün kayıt işlemleri buradan yapılabilmektedir. Ürününüz Genpa ithalatı değil ise bir sonraki adıma geçilemeyecektir.

 

 

 

 

 

 

Lütfen güvenliği doğrulayınız.