Üçüncü şahısların eline geçmesinden doğabilecek olumsuz durumları engellemek için teknik servisimize hemen haber verilmesi gerekmektedir. Kayıtlarımızda adı geçen müşterimiz, kimlik belgesi ile cihazını teslim alabilir.

Bayinizden, cihazınızı teknik servisimizden alabileceğinize dair resmi bir yazı aldıktan sonra kimlik belgeniz ile servisimize gelerek teslim alabilirsiniz.

Cihazınıza ait 15 haneli IMEI numarasını, cihazınızla *#06# yazıp ARAMA tuşuna basarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca IMEI numarasını, cihazınızın sim yuvasında veya cihaz kutusunun üzerinde de görebilirsiniz.

Cihazınızı Yurtiçi kargo ile size en yakın servisimize ulaştırabilirsiniz. En yakın servis adresimize www.genpateknikservis.com.tr sitemizden ulaşabilirsiniz. Gönderim sırasında adresinizi, iletişim bilgilerinizi, telefonunuzun detaylı arızası/arızalarını belirtmeniz ve telefonunuzun içindeki bilgileri yedeklemeniz gerekmektedir.

Teknik servislerimizde garanti süresi dolmuş ürünlere ücret dâhilinde servis hizmeti verilmektedir. Cihazınızı servisimize ulaştırdığınız takdirde detaylı incelenerek, ücret konusunda size bilgilendirme yapılacaktır.

Değişen cihazın yeni IMEI numarasının aktif hale gelip kullanılması için eski IMEI numarası kapatılmaktadır. Öncelikle telefonunuza gelen SMS’te kullanmış olduğunuz telefonunuzun 15 haneli IMEI numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresine girerek, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu sayfasından kayıtlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer kayıtlı görünmüyor ise 15 haneli IMEI numaranız ile info@genpa.com.tr adresinden veya çağrı merkezi numaralarımızdan bize ulaşmanızı rica ederiz.

www.icloud.com üzerinden Apple kimlik bilgileriniz ile girerek bu özelliğin devre dışı bırakılması mümkündür. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş sağlayarak  “İphone’umu bul” bölümünden “Aygıtı kaldır” seçeneğini seçmelisiniz. 

Telefonunuzun durumunu öğrenebilmek için 0212 359 03 59 nolu telefonumuzdan çağrı merkezimize ulaşabilirsiniz. Veya www.genpateknikservis.com.tr adresinden servis veya IMEI numarası ile sorgulama yapabilirsiniz.

Servisimize bıraktığınız cihazınızı başkasının teslim almasını talep ediyorsanız, kimlik fotokopiniz ile birlikte, teslim alacak kişinin isim ve soy isim bilgilerini belirterek, imzanızın yer aldığı talimat yazısı iletmeniz gerekmektedir.

Garanti süresi ürünü satın alma tarihinizden itibaren 2 yıldır. Sıvı teması, cihazın kullanım kılavuzunda belirtilen koşullara uygun kullanılmaması, darbeye bağlı hasarlar, uygun olmayan aksesuarların yol açtığı arızalar, cihazda yetkisiz müdahale tespit edilmesi gibi konular garanti kapsamına girmemektedir. 

GENPA yetkili servisleri dışında farklı bir servis de tamir edilmesi durumunda cihazınız garanti kapsamı dışında işleme alınacaktır. Böyle bir durumda servis hizmeti verilmeyebilir.  

Ürününüzü satın almış olduğunuz birim/bayi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Tüketici kanunlarına göre faturanızı 5 yıla kadar satın aldığınız yerden talep edebilirsiniz. 

Kargo ile gönderilen ürünler teslim tarihinden itibaren 1-2 gün içerisinde kayıt altına alınmaktadır. Detaylı bilgi almak için internet adresimizi ziyaret edebilir veya 0212 359 0 359 numaralı Çağrı Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Servis/IMEI numaranızı belirterek, açık adresinizi, kimlik fotokopiniz ile talimat yazınızı evrak@genpa.com.tr adresine iletmenizi rica ederiz.

Üretici firma tarafından sağlanacak yeni parçanın, geliş ve servise ulaşım süresi değişiklik göstermektedir. Firmamıza ulaştığında, tarafınıza tekrar bilgi verilecektir.

Apple iCloud parolası için Genpa olarak işlem yapamamaktayız. iCloud parolasının sıfırlama/kapatılma işlemleri için 0216 282 15 11 numaralı Apple Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilirsiniz.

Firmanıza fatura kesilebilmesi için, firma unvan, vergi dairesi, vergi numarası, adres ve servis/IMEI numaranızı belirterek evrak@genpa.com.tr adresimize iletmenizi rica ederiz.

Xiaomi cihazınıza garanti hizmetinin Genpa tarafından verilip verilmediğini 0212 359 05 59 Xiaomi Destek Hattı’mızı arayarak veya info@genpa.com.tr mail adresimize IMEI/seri numarası belirterek öğrenebilirsiniz.